Energoprojekt-Katowice SA członkiem PKEB

Z przyjemnością informujemy, że firma ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA dołączyła do grona członków wspierających Polski Klaster Eksporterów Budownictwa.

W zakres działalności firmy ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA wchodzi kompleksowa obsługa procesu inwestycyjnego – od koncepcji, przez pozyskanie funduszy, wszystkie fazy projektowania, kompletację dostaw, aż po realizację i rozruch. Podstawowym celem działalności EPK jest wysoka jakość wymienionych usług, zadowolenie i umocnienie zaufania Klienta do Spółki, jako wiarygodnego wykonawcy dokumentacji technicznej i generalnego realizatora inwestycji. Oferta Biura skierowana jest przede wszystkim do Klientów z sektorów: energetyki, przemysłu wydobywczego, przemysłu chemicznego, przemysłu hutniczego, przemysłu spożywczego oraz gospodarki komunalnej.

 

– Dla osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych konieczne jest skoordynowane współdziałanie polskich firm budowlanych, np. zawiązywanie konsorcjów oraz posiadanie zaplecza pozwalającego na prefinansowanie oferowanych dostaw czy usług. Nie mniej ważna jest współpraca z lokalną firmą znającą realia danego rynku lub też z firmą polską, ale już na tym rynku obecną. Mamy nadzieję, że działanie w szeregach Klastra ułatwi nam intensyfikację działań proeksportowych, która zaprocentuje kolejnymi zleceniami od zagranicznych kontrahentów – mówi Michał Woźniczka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji „Energoprojekt-Katowice” SA.

Biuro świadczy usługi inżynierskie dla Klientów krajowych i zagranicznych. Prace eksportowe dla: Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Danii, Finlandii, Grecji, Indii, Libanu, Niemiec, Nigerii, Rosji, Rumunii, Syrii, Uzbekistanu, Serbii, Wielkiej Brytanii, Bośni, Czechów, Litwy, Macedonii, Francji.

Wśród dotychczasowych sukcesów eksportowych firmy wymienić można m.in.:

Wykonanie prac projektowych dla obiektów budowlanych bloku parowo-gazowego 370 MWe El. Taszkient w Uzbekistanie;
Wykonanie Wstępnego Projektu Podstawowego, dotyczącego modernizacji elektrowni należącej do kopalni YCRT w Rio Turbio w Argentynie;
Wykonanie dokumentacji budowlanej konstrukcji stalowej dla projektu Deven w Bułgarii;
Usługi konsultingowe dla projektu „Open Cycle Power Plant Omotosho” Faza II w Nigerii;
Inżynier Kontraktu przy budowie elektrowni gazowo-parowej 750 MW w Soyo w Angoli.