Polski Klaster Eksporterów Budownictwa w staraniach o kontrakty w Kazachstanie

W Warszawie w dniu 23 sierpnia 2016 roku odbyło się  Forum Gospodarcze Polska-Kazachstan. Spotkanie polskiego i kazachstańskiego biznesu otworzyli prezydenci obu krajów Andrzej Duda i Nursultan Nazarbayev.

Spotkanie dało szanse poznania oczekiwań kazachstańskiej gospodarki w zakresie branż, z którymi wiąże ona największe szanse na współpracę oraz pogląd polskim przedsiębiorstwom jaki klimat inwestycyjny gwarantują gospodarze tym, którzy podejmą działania inwestycyjne w tym ogromnym , pełnym możliwości gospodarczych kraju.

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa rozpoczął starania o zaprezentowanie możliwości wejścia polskich firm budowlanych na jedną z największych budów realizowanych w Kazachstanie związaną z przemysłem wydobywczym, chemicznym i energetycznym. Wartość tego projektu to ok. 37 mld $. Roboty zostały już rozpoczęte, a zakres prac możliwych jeszcze do „zdobycia” jest olbrzymi.

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa podjął już działania aby zainspirować wszystkie znaczące instytucje do pomocy w staraniach o przystąpienia do potencjalnych kontraktów.