EXPO ASTANA 2017

W dniach 6-7 września delegacja przedstawicieli Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa uczestniczyła w misji gospodarczej do Kazachstanu, Astany. Uczestnicy wzięli udział w Forum Polska- Kazachstan z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.

W Forum udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz państwowych Polski i Kazachstanu oraz blisko 200 przedsiębiorców z Polski i Kazachstanu reprezentujący branże związane z odnawialnymi źródłami energii,  ale również spożywczej, chemicznej oraz budowlanej.

Tematem przewodnim Expo Astana 2017 był „Energia Przyszłości” i w związku z tym Polski Klaster Eksporterów Budownictwa była współorganizatorem jednego z modułów tematycznych zatytułowanego „Współpraca regionalna i rozwój infrastruktury”, podczas którego zaprezentowane zostały potencjały regionów Polski i Kazachstanu oraz doświadczenia i referencje firm Klastra w zakresie budownictwa ekologicznego, na które w Kazachstanie jest wyraźne zapotrzebowanie. Moderatorem modułu była pani Agnieszka Wasilewska – Semail Prezes Zarządu Rafako S.A. W misji udział wzięli przedstawiciele firm członkowskich Klastra – Rafako SA oraz SEEN Holding sp. z o.o.

Po części oficjalnej Forum oraz sekcjach tematycznych zaplanowane zostały sesje spotkań B2B przedsiębiorców z Polski i Kazachstanu.

Podczas drugiego dnia misji, 7 września miały miejsce uroczystości z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z małżonką oraz Premiera Kazachstanu Baktyżana Sagintajewa oraz zwiedzanie Polskiego Pawilonu.