Unibep SA doceniony za działalność na rynku szwedzkim

W czasie II edycji Gali Biznesu Polsko-Szwedzkiego Unibep SA, spółka z Bielska Podlaskiego, została wyróżniona statuetką Mercuriusa. Uroczystość miała miejsce 2 lutego 2018 r. w Ambasadzie RP w Sztokholmie. – To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i wielkie wyzwanie.

Cieszymy się, że jesteśmy na rynku szwedzkim i że jest to kolejny kraj, gdzie możemy budować nasze innowacyjne wielorodzinne budynki wykonane w technologii modułowej – mówił w czasie spotkania Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. Prócz bielskiej spółki Zespół ds. Nagrody Mercurius – nagrody przyznawanej przedsiębiorstwom zasłużonym dla polskiego biznesu w Szwecji – wyróżnił Polskie Linie Lotnicze LOT.

Uroczystość zgromadziła ok. 100 osób. Byli to głównie przedstawiciele szwedzkiej administracji, organizacji biznesowych, przedsiębiorcy, w tym deweloperzy i szefowie firm budowlanych, oraz media. Zarówno Unibep SA, jak też PLL LOT przedstawili gościom profile działalności firm oraz swoje plany związane z rynkiem szwedzkim.
– Jako pierwsza firma z Polski wygraliśmy przetarg publiczny na umowę ramową. Po podpisaniu 3-letniego kontraktu z AB Botkyrkabyggen na budownictwo modułowe, projekt Tumba jest naszym pierwszym realizowanym jako Generalny Wykonawca w Szwecji – twierdzi Leszek Gołąbiecki. – W ramach tego projektu wybudowaliśmy pod klucz 58 mieszkań w czterech budynkach. Prace przebiegały sprawnie, terminowo, zgodnie z umową i procedurami. Współpraca z partnerem publicznym była bardzo dobra.

Na zdjęciu:
Mercurius_v1 – Leszek Gołąbiecki (z lewej), Prezes Zarządu Unibep SA, odbiera Mercuriusa z rąk Wiesława Tarki, ambasadora RP w Sztokholmie
Źródło : Unibep Sa