Władze

A.Czapczuk

dr inż. Andrzej Maciej CZAPCZUK

Prezes Zarządu Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa

Od piętnastu lat nieprzerwanie związany z Politechniką Warszawską, gdzie ukończył studia magisterskie a następnie studia doktoranckie. Od 2007 roku wykładowca Politechniki Warszawskiej oraz coach dla kadry inżynierskiej. W swoim bogatym dorobku naukowym, który nieustannie się powiększa, ma wiele ciekawych i innowacyjnych artykułów oraz publikacji naukowych w dziedzinie budownictwa, jak również w zagadnieniach nowatorskich, dotyczących sztucznej inteligencji, popartych licznymi badaniami naukowymi. W życiu codziennym łączy świat nauki ze światem biznesu. Od 7 lat zarządza jako Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny prężnie rozwijającą się spółką akcyjną – F.B.I. TASBUD S.A. – z wyłącznie polskim kapitałem, działającą na rynku od przeszło 30 lat, która jako Generalny Wykonawca realizuje skomplikowane projekty budowlane. Prywatnie instruktor samoobrony i sztuk walki, wieloletni utytułowany zawodnik Karate KYOKUSHIN, reprezentant Kadry Narodowej Polski, posiadający Ni DAN – czarny pas stopień mistrzowski II Dan uzyskany podczas egzaminu w Japonii, międzynarodowy sędzia full contact. Wieloletni czynny uczestnik zawodów strzeleckich i pasjonat broni palnej, członek sekcji strzeleckiej CWKS Legia Warszawa. Ratownik tlenowy DAN, uprawniony płetwonurek AOWD, ratownik WOPR, starszy sternik motorowodny z licencją do holowania, skoczek spadochronowy, miłośnik tańca towarzyskiego i narciarstwa ekstremalnego.

foto js

Jan STYLIŃSKI

Wiceprezes Zarządu Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa

Pełni jednocześnie funkcję prezesa zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, organizacji zrzeszającej największe przedsiębiorstwa polskiego rynku budownictwa i infrastruktury. Jest również założycielem i przewodniczącym Rady międzynarodowego stowarzyszenia gospodarczego ASEMEA, a także adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Od lat specjalizuje się w zagadnieniach procesu inwestycyjnego i rynku budowlanego, w tym w szczególności w projektach partnerstwa publiczno-prywatnego, koncesji, pozyskiwaniu finansowania i zagadnieniach kontraktowych. Jest autorem licznych publikacji poświęconych tematyce inwestycyjnej, prelegentem i panelistą na wielu konferencjach i szkoleniach.

Tomasz Kozowski

Tomasz KOZŁOWSKI

Wiceprezes Zarządu Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa
Leszek Gobiecki

Leszek GOŁĄBIECKI

Wiceprezes Zarządu Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa

Absolwent Politechniki Białostockiej, posiada tytuł mgr inż. budownictwa. Od początku kariery zawodowej związany z branżą budowlaną, przeszedł wszystkie szczeble kariery — od kierownika kontraktu do dyrektora ds. budownictwa i wiceprezesa zarządu Unibep SA. Pracował w Budimex–Unibud SA, Budimex Dromex SA. W 2005 roku rozpoczął pracę w spółce Unibep z Bielska Podlaskiego.W czerwcu 2014 roku decyzją Rady Nadzorczej Unibep SA został mianowany na stanowisko prezesa zarządu spółki. Jest także członkiem rad nadzorczych w spółkach: Unidevelopment SA, Budrex–Kobi Sp. z o.o. oraz Unihouse SA. Jest również prezesem zarządu w spółce Unibep PPP Sp. z o.o.

 

KOMISJA REWIZYJNA

Anna Anger

Anna ANGER

Współzałożycielka, Prezes Zarządu Graphit sp. z o.o. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na kierunku Inżynierii Środowiska. Przez lata zdobywała doświadczenie w międzynarodowych firmach, odnosząc liczne sukcesy w tworzeniu wizji korporacyjnych, opracowywaniu i wdrażaniu strategii, planów działania. Zajmując stanowisko m.in. dyrektora operacyjnego sprzedaży dała się poznać jako innowacyjna, pragmatyczna liderka, która konsekwentnie kwestionuje status quo i prowadzi zespoły do wyjątkowych sukcesów. Wielka entuzjastka implementacji nowoczesnych usług technologicznych w tym BIM-u. Członkini, założycielka Stowarzyszenia BIM dla Polskiego Budownictwa oraz Członkini Rady, Fundator ECC BIM (Fundacji Europejskie Centrum Certyfikacji BIM), członkini WIREP – Stowarzyszenia Kobiet w Real Estate w Polsce.

 Rafal Lipinski

Rafał LIPIŃSKI

Współwłaściciel i Prezes Seen Holding, największej polskiej firmy technologiczno-inżynierskiej ochrony środowiska. Członek Rady PZPB. Współtwórca i członek kapituły nagrody Aquarina. Wiceprezes Fundacji J. Piłsudskiego. Członek Rady Muzeum JP w Sulejówku. Członek Towarzystwa Historyczno–Literackiego w Paryżu.